Optiker i Stockholm



City

Synsam Hötorget

Kungsgatan 48, 111 35 Stockholm

08-20 79 26 hotorget@synsam.com Idag öppnar vi 12:00
Synsam Stockholm Gallerian

Hamngatan 37, Gallerian, 111 53 Stockholm

08-454 35 00 gallerian@synsam.com Idag öppnar vi 11:00
Synsam Stockholm Norrmalmstorg

Hamngatan 8, 111 46 Stockholm

08-30 00 67 norrmalmstorg@synsam.com Idag öppnar vi 12:00
Synsam Stockholm Odenplan NY

Norrtullsgatan 10, 113 27 Stockholm

08-611 11 61 odenplan@synsam.com Idag har vi stängt
Synsam Stockholm Sergels Torg

Sergelarkaden 12, 111 57 Stockholm

08-21 20 44 sergel@synsam.com Idag öppnar vi 11:00
Synsam Stockholm Sveavägen

Odengatan 49, 113 51 Stockholm

08-406 05 00 sveavagen@synsam.com Idag öppnar vi 12:00

Kungsholmen

Synsam Outlet Stockholm Fridhemsplan

Sankt Eriksgatan 44, 112 34 Stockholm

08-720 50 30 outlet.fridhemsplan@synsam.com Idag öppnar vi 11:00
Synsam Stockholm Kungsholmstorg

Hantverkargatan 31, 112 21 Stockholm

08 - 80 40 70 kungsholmstorg@synsam.com Idag har vi stängt
Synsam Stockholm S:t Eriksplan

S:t Eriksplan 8, 113 32 Stockholm

08-31 45 55 steriksplan@synsam.com Idag öppnar vi 12:00
Synsam Stockholm Västermalmsgallerian

Sankt Eriksgatan 45, 112 34 Stockholm

08-744 63 60 vastermalmsgallerian@synsam.com Idag öppnar vi 11:00

Södermalm

Synsam Outlet Stockholm Götgatan

Götgatan 23, 116 46 Stockholm

08 89 20 00 outlet.gotgatan@synsam.com Idag har vi stängt
Synsam Stockholm Hornstull

Långholmsgatan 25C, 117 33 Stockholm

08-720 08 00 hornstull@synsam.com Idag öppnar vi 11:00
Synsam Stockholm Mariatorget

Hornsgatan 62, 118 21 Stockholm

08-55602550 mariatorget@synsam.com Idag har vi stängt
Synsam Stockholm Ringen

Götgatan 132, 118 62 Stockholm

08-640 06 70 ringen@synsam.com Idag öppnar vi 11:00

Östermalm

Synsam Stockholm Fältöversten

Karlaplan 13, 115 20 Stockholm

08-662 69 67 faltoversten@synsam.com Idag öppnar vi 11:00
Synsam Stockholm Nybrogatan

Nybrogatan 9, 114 34 Stockholm

08-679 56 60 nybrogatan@synsam.com Idag har vi stängt

Sickla

Synsam Sickla

Järnvägsgatan 5, Sickla Galleria, 131 54 Nacka

08-798 18 50 sickla@synsam.com Idag öppnar vi 11:00

Johanneshov

Synsam Stockholm Globen

Arenavägen 57, Globen City, 121 77 Johanneshov

08-600 25 30 globen@synsam.com Idag öppnar vi 11:00

Hagastaden

Synsam Stockholm Hagastaden

Norra Stationsgatan 83A, 113 65 Stockholm

08-20 92 07 hagastaden@synsam.com Idag har vi stängt

Liljeholmen

Synsam Stockholm Liljeholmen

Liljeholmstorget 5, 117 63 Stockholm

08-645 62 40 liljeholmen@synsam.com Idag öppnar vi 10:00

Stockholm

Synsam Outlet Kista

Hanstavägen 55F, Kista Galleria, 164 53 Kista

08-10 29 00 outlet.kista@synsam.com Idag öppnar vi 10:00
  1. Optiker i Stockholm

Om du söker en optiker i centrala Stockholm så är du välkommen att besöka någon av våra 16 butiker på lättillgängliga lägen i City, Södermalm, Östermalm, Kungsholmen och Liljeholmen. Vill du göra en synundersökning i Stockholmsområdet så finns det nästan alltid en optiker nära där du bor. 

Besök gärna någon av våra butiker på Götgatan, Fridhemsplan, St Eriksplan, Drottninggatan, Odengatan för att göra en synundersökning eller vill se vårt utbud av glasögon.

Vi kan erbjuda följande synundersökningar:

• Synundersökning glasögon
• Synundersökning linser
• Synundersökning körkort
• Synundersökning för barn och ungdom
• Nytillpassning av linser – för dig som aldrig haft kontaktlinser tidigare.

Flagship Stores på Norrmalmstorg och Hötorget

Vi är också mycket stolta över att kunna erbjuda våra Flagship Store, eller flaggskeppsbutiker, på Norrmalmstorg och Hötorget i Stockholm där du kan prova tusentals olika glasögon. Butiken har ett unikt sortiment av varumärken. 

Välj din närmsta optiker i Stockholm!